GADAFEST 2017
18-19 sierpnia, Miechów
Miejsce: dawny klasztor bożogrobców oraz Park Miejski, dawna restauracja "Parkowa"
Kolejna deszczowa i ...bardzo udana edycja! Pomimo przeniesienia koncertów plenerowych pod dach, energii "wielkiej sceny" nie dało się stłamsić.
W programie:
DZIEŃ I / SCENA EKSPERYMENTALNA (Klasztor Bożogrobców)
Performance / secret location - Jakub Falkowski
Sowy Polski – Podział gatunkowy
Foton Bombers + Piotr Delimata - klarnet, Krystyna Lama Szydłowska - ruch
PRZE/KROCZENIE
SCENA ELEKTRONICZNA (Parkowa)
Snipz + Dj Lip
wizualizacje: Sara Barwi Ciecze
DZIEŃ II / SCENA GŁÓWNA - Koncerty (Park Miejski)
AFTERPARTY (parkowa)
DJ FEEL-X: Kaliber-44: MAD CREW: SILA-Z-POKOJU
Michal Meff Ichniowski (nie zagrał z powodu kontuzji, ale jak najbardziej był z nami :))
WARSZTATY:
DŹWIĘK:
didgeridoo
bębny ręczne
podstawy emisji głosu
RUCH:
joga
SZTUKA:
gipsoryt
chór nieśpiewający - warsztaty z improwizacji scenicznej
RODZINA:
Ekorodzice.pl - recykling
Co Ludzie Powiedzą? - Gadające Kije
Cetonia - warsztaty przyrodnicze
ŻyWa Pracownia - wielka machina muzyczna
PONADTO: strzeżone pole namiotowe (czynne od 16:00 w piątek do 16:00 w niedzielę), tyrolka, bractwo rycerskie, wioska hamakowa LESOVIK, games room i wypożyczalnia planszówek, magik - magia na ulicy, gadafestowe graffiti, smaczna kuchnia .
WACŁAW ZIMPEL
fot. Justyna Jaworska
Wacław Zimpel - polski klarnecista i kompozytor, doceniany zarówno na rodzimej, jak i światowej scenie improwizatorów. Od początku kariery towarzyszą mu pozytywne recenzje w polskich i zagranicznych mediach oraz prestiżowe wyróżnienia. W swoich poszukiwaniach nie boi się wyzwań i nieustannie stawia sobie nowe. Świadczą o tym jego liczne i różnorodne, międzynarodowe projekty sięgające m.in. do muzycznych tradycji Indii, Japonii czy Maroko.
New York Times nazwał Zimpla “muzycznym kameleonem”.
Zimpel posiada solidne wykształcenie, zdobyte w poznańskiej Akademii Muzycznej, w klasie klarnetu klasycznego, oraz w Hannoverze w Hochschule fur Music und Theater. Jego umiejętności i talent dostrzegli Mikołaj Trzaska oraz Ken Vandermark, a współpraca z nimi zaprezentowała Wacława Zimpla szerokiej publiczności, która przyjęła go z entuzjazmem. Od 2008 roku, wraz z Mikołajem Trzaską, Michałem Górczyńskim oraz Pawłem Szamburskim współtworzy kwartet klarnetowy Ircha. Rok później dołączył do międzynarodowego tentetu Resonance, wybitnego chicagowskiego muzyka – Kena Vandermarka. Jednak od samego początku swojej muzycznej kariery Zimpel stawiał przede wszystkim na niezależność. Tworząc autorskie projekty objawił się słuchaczom nie tylko jako utalentowany muzyk, ale przede wszystkim jako kompozytor. Jego pierwszy międzynarodowy skład – Undivided, do którego, obok Klausa Kugela i Marka Tokara, zaprosił takie legendy improwizacji jak Bobby Few czy Perry Robinson, zdobył bardzo dobre recenzje i liczne wyróżnienia, zwłaszcza pierwszy album grupy: „The Passion”, mierzący się z trudnym wyzwaniem, jakim jest przełożenie tematu pasyjnego na tradycję freejazzową. Kolejnym autorskim projektem Zimpla jest zespół Hera, do którego zaprosił polskich muzyków z poznańskiego i warszawskiego środowiska - Pawła Szpurę, Pawła Postaremczaka i Ksawerego Wójcińskiego. Główną ideą zespołu było wspólne poszukiwanie istoty improwizacji, która bierze swój początek w rdzennych tradycjach muzycznych, takich jak muzyka liturgiczna, muzyka ludowa Indii czy afrykański trans. Hera stała się najbardziej rozpoznawalnym projektem Zimpla i zapewniła mu liczne grono stałych słuchaczy. Poszukiwania rozpoczęte w Herze, Wacław Zimpel kontynuował w południowych Indiach, poznając skomplikowany hinduski system rytmiczny i melodyczny u lokalnych muzyków. Łącząc tradycję hinduską ze swoimi europejskimi korzeniami, Zimpel wraz z wybitnymi muzykami z Bangalore, stworzył Saagarę. Skład opiera się przede wszystkim na bardzo wyrazistej sekcji rytmicznej, którą tworzą perkusyjne instrumenty południowych Indii – ghatam, khanjira, a także thavil – bęben do tej pory wykorzystywany głównie przy rytualnych ceremoniach hinduskich. Dopełniają je kompozycje i improwizacja Zimpla, tworząc bardzo uniwersalny przekaz. Zimpel sięga też do innych tradycji muzycznych. W 2012 nawiązał współpracę z marokańskim mallemem czyli mistrzem gry na gimbri (afrykański instrument strunowy, przypominający gitarę basową), który specjalizuje się w rytuałach łączących w sobie tradycje suficką z afrykańskimi wierzeniami. Natomiast w 2014 roku zaprosił do Polski japońskich muzyków free jazzowych, grającą na koto (tradycyjny instrument strunowy z Japonii) Michyo Jagi oraz perkusistę Tamaya Hondę. Muzycy w trio przyjrzeli się tradycji japońskiej, nie rezygnując jednak z freejazzowych interpretacji.
Najnowszym projektem Wacława Zimpla jest LAM. W trio z pianistą Krzysztofem Dysem oraz perkusistą Hubertem Zemlerem, Zimpel sięga po muzykę amerykańskich minimalistów, znajdując w niej tak lubiany trans. Jednak z powodu oszczędnych środków wyrazu, muzykę tę charakteryzuje dużo większa przejrzystość i przestrzenność, która obecnie jest głównym celem muzycznych poszukiwań Zimpla. Po minimal music sięgnął już wcześniej. W 2013 roku stworzył wyjątkową, dziewięcioosobową orkiestrę – To tu Orkiestra, która zaprezentowała kompozycje Wacława Zimpla, będące hołdem dla takich artystów jak La Monte Young, Terry Riley czy Steve Reich. Orkiestra zagrała tylko dwa koncerty, z których jeden ukazał się w formie albumu “Nature Moves”. Konsekwencją nowych inspiracji muzycznych jest nawiązanie współpracy z nagrodzonym Grammy Award Evanem Ziporynem, współzałożycielem legendarnego „Bang On A Can All-stars” oraz profesorem w MIT w Bostonie.
Wacław Zimpel jest laureatem Artystycznej Nagrody Miasta Poznania oraz Paszportu Polityki za rok 2016. Współpracował m.in. z: Mikołajem Trzaską, Kenem Vandermarkiem, Trilokiem Gurtu, Hamidem Drakiem, Joe McPhee, Evanem Ziporynem, Michaelem Zerangiem, Bobbym Few, Perrym Robinsonem, Klausem Kugelem, Michiyo Yagi, Tamaya Hondą, Marsem Williamsem, Gyanem Riley, Hubertem Zemlerem, Krzysztofem Dysem, Stevem Swellem, Timem Daisym, Markiem Tokarem, Davem Rempisem, Per Ake Holmlanderem, Christianem Ramondem, Maallemem Mokhtarem Ganią, Giridharem Udupą, Marcinem Maseckim, Raphaelem Rogińskim.
Oficjalna strona: http://www.waclawzimpel.pl/
MICHAŁ SZTUROMSKI - SOWY POLSKI. PODZIAŁ GATUNKOWY
fot. Paweł Kozłowski
"Sowy Polski - Podział Gatunkowy" to psychodeliczne słuchowisko muzyczne Miachała Szturomskiego o charakterze popularnonaukowym. To nocna podróż w fascynujący świat sów zamieszkujących nasz kraj. Ta płyta to projekt interdyscyplinarny, którego myślą przewodnią jest zaprezentowanie w nietypowy sposób wszystkich gatunków sów żyjących na terenie Polski. Każdy utwór muzyczny, w tym wyjątkowym słuchowisku, prezentuje inny gatunek sowy. Głos lektora, malujący tajemniczy świat sów, przeplata się z autorską muzyką Michała Szturomskiego. Tekst słuchowiska, współgrający z muzyką i grafiką, czyli podział gatunkowy sów w Polsce opracowali naukowcy, cenieni ornitolodzy ze Stowarzyszenia Ochrony Sów - Sławomir Niedźwiecki i Sławomir Rubacha.
Bardzo istotną częścią tego projektu jest warstwa wizualna, w zamyśle skorelowana ze słowem i muzyką. Część graficzną i multimedialną "Sów Polski" zaprojektowały dwie artystki - Katarzyna Walentynowicz i Beata Dejnarowicz. Bardzo rozbudowana, jak na standardy wydawnictwa płytowego, część graficzna projektu jest artystyczną impresją na temat anatomii tych fascynujących, tajemniczych ptaków.
Podczas koncertu stroną wizualną będzie zajmował się Maciej Jaciuk, muzyk i grafik związany z młodym, ale kultowym już labelem Plaża Zachodnia.
FOTONBOMBERS
fot. Bombers
Foton Bombers - interdyscyplinarny kolektyw, którego działania spotykają się między dźwiękiem, obrazem i ruchem. Anektują nieoczywiste przestrzenie wypełniając je nowym znaczeniem. Przy pomocy circuit bendingu, syntezy modularnej, audio i video feedbacku oraz tworzonych na bieżąco interpretacji ruchowych, celebrują przestrzeń i czas, tu i teraz. W skład grupy wchodzą: Dawid Dąbrowski - elektronika, video-art, inicjator projektu, Piotr Delimata - klarnet, Jakub Gołąb - video-art, Krystyna Lama Szydłowska - ruch
SQRTSIGIL
SqrtSigil to solowy projekt Maćka Jaciuka (30 kilo słońca, Ak Uki, mothertape) jednego z pomysłodawców kołobrzeskiej wytwórni Plaża Zachodnia, współpracującego również z projektem Sowy Polski do którego tworzy wizuale. Muzyka jaką tworzy to pulsujące ambienty, szumiące i trzeszczące struktury, fragmenty nagrań terenowych. Wszystko to okraszone jest mglistym, akustycznym sosem z wplecionymi elementami noisu…
Ostatnie wydawnictwo pod tytułem „Licho”, wydane przez Plażę Zachodnią na kasecie, do posłuchania pod tym linkiem: https://sqrtsigil.bandcamp.com/album/licho
SAME SUKI
fot. Bartek Muracki
Same Suki to kobieca formacja folkowa grająca muzykę kobiet z miasta inspirowaną muzyką ludową; muzykę kobiet, które nie boją się sięgać do źródeł, żeby śpiewać swoim głosem o tym co tu i teraz. Zespół powstał z radości życia, z pasji i pragnienia grania własnej, niczemu i nikomu niepodporządkowanej muzyki. Z chęci wyrażania siebie taką jaką się jest, bez cenzury. Z inspiracji muzyką źródeł i cudownym instrumentem jakim jest suka biłgorajska.
Same Suki wykorzystują w niekonwencjonalny sposób tradycyjne instrumenty akustyczne takie jak cajon, bendir, lira grecka, rebab turecki, suka biłgorajska, fidel płocka czy wiolonczela. W połączeniu z nietradycyjnym wokalem sięgającym m.in. po środki wyrazu charakterystyczne dla teatru Same Suki opowiadają codzienne historie w zupełnie nietradycyjny sposó
W październiku 2013 ukazał się debiutancki krążek zespołu "Niewierne".
Mają w swoim dorobku kilka nagród na najważniejszych festiwalach folkowych w Polsce: - w maju 2012 Same Suki zdobyły nagrodę specjalną w konkursie Polskiego Radia Nowa Tradycja – sesje nagraniowe w studiu polskiego radia ufundowaną przez Program 2 Polskiego Radia. - w czerwcu 2013 wygrały konkurs Dragon Folk Fest w Poznaniu zdobywając Złotą Fujarę. - w grudniu 2013 zdobyły II mijesce oraz Nagrodę Publiczności na Scenie Otwartej festiwalu Mikołajki Folkowe w Lublinie - w listopadzie 2013 otrzymały Nagrodę dla Najciekawszego Zespołu Polskiego Roku 2014 na festiwalu TransVocale we Frankfurcie nad Odrą / Słubicach - teledysk do piosenki VillageAnka został Najlepszym Teledyskiem Folkowym roku
Skład zespołu: Magdalena Wieczorek – Duchewicz – wokal Marta Sołek – suka biłgorajska, fidel płocka, lira grecka Helena Matuszewska – suka biłgorajska, rebab turecki Justyna Meliszek – wiolonczela, chórki Patrycja Napierała – bębny obręczowe, cajon, stopa perkusyjna, perkusjonalia
HAŃBA!
fot. M. Sitkiewicz & G. Szewczyk
W 1931 roku na krakowskim Podgórzu powstała orkiestra podwórkowa. Nie była to jednak kolejna zwykła kapela, lecz orkiestra zbuntowana, śpiewem i muzyką piętnująca nieprawość, gwałt i wszelkie bezeceństwa otaczającej ją rzeczywistości międzywojennej Polski, która była o wiele bardziej skomplikowana, niż mogłoby się nam dzisiaj zdawać...
Zbuntowana Orkiestra Podwórkowa „Hańba!” jest muzyczno-literacką fikcją udowadniającą, że punk rock nie powstał na Wyspach Brytyjskich w hałaśliwych latach 70., lecz stworzono go w burzliwych czasach II Rzeczypospolitej, które były nie tylko rozkwitem kultury, sztuki i techniki, ale również okresem niszczenia demokracji, autorytarnych rządów Sanacji i jej imperialistycznych zapędów. Czterech krakowskich muzyków przy pomocy podwórkowego instrumentarium (banjo, bęben, akordeon, tuba) oraz wsparciu międzywojennych poetów (Tuwima, Brzechwy, Broniewskiego) wciela się w wykreowane postacie i łączy muzyczne inspiracje (punkowe, folkowe, klezmerskie), aby stworzyć własną opowieść o tym najbardziej „literackim” okresie w historii Polski.
Hańba! występowała już m.in. na OFF Festiwalu (2015), 36. Euroradio Folk Festival - EtnoKraków (2015), Festiwalu Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi” (2015), Visegard Wave w Czeremsze (2014) czy Skrzyżowaniu Kultur - Sounds Like Poland (2014), a także w Narodowej Galerii Sztuki Zachęta (2014) oraz Muzeum Historii Żydów Polskich Polin (2015). W sierpniu 2015 roku koncert orkiestry zbuntowanej na ulicach katowickiego Nikiszowca został zarejestrowany przez amerykańską rozgłośnię KEXP.
W 2014 roku zespół otrzymał nagrodę specjalną im. Czesława Niemena podczas 17. Festiwalu Folkowego Polskiego Radia „Nowa Tradycja”, przyznaną za „szczególną ekspresję i odwagę sceniczną”.
7 lutego 2016 (a raczej, jak sami by powiedzieli, 1936) roku wydana została debiutancka długogrająca płyta zespołu. Materiał został zarejestrowany w Studiu S4 Polskiego Radia pod czujnym okiem Wojciecha Przybylskiego, a następnie zmiksowany i zmasterowany przez Jacka Gładkowskiego. Wydawcą albumu jest Antena Krzyku, którą w przedsięwzięciu wspiera Karoryfer Lecolds. Płytę patronatem medialnym objęli: Program Drugi Polskiego Radia, TVP Kultura oraz portal TegoSłucham.pl.
Autorami oprawy graficznej albumu są Michał Sitkiewicz i Gabriela Szewczyk (BK Production), artyści tworzący projekt collodion.pl.
Fotografie, wykonane w szlachetnej technice mokrego kolodionu, powstały między innemi w więzieniu Świętego Michała (obecnym Muzeum Archeologicznym) w Krakowie. Całość nawiązuje do dawnych „albumów przestępców”. Słowo wstępne przygotował zaś Ziemowit Szczerek, który na wzmianki o orkiestrze zbuntowanej natykał się niejednokrotnie w międzywojennej prasie…
Album promuje film muzyczny „Gmachy”, również dzieło Gabrieli i Michała:
Zespół Hańba! gra w składzie:
Andrzej Zamenhof - banjo, śpiew
Wiesław Król - akordeon, klarnet
Adam Sobolewski - bęben, grzebień, śpiew
Ignacy Woland - tuba, śpiew;
Oficjalne strony zespołu:
JARECKI
Jarecki, właściwie Jarosław Kubów – polski raper i wokalista, członek zespołu muzycznego Kultórwa. Od 2003 r. prowadzi solową działalność artystyczną. Laureat nagrody im. Anny Jantar na 43. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki.
Jarecki jest wokalistą i współzałożycielem powstałego w 1998 roku zespołu muzycznego Kultórwa. Wraz z zespołem nagrał wydany w podziemiu album pt. Zwirus. W 2003 roku, Jarecki wraz z kuzynem, DJ-em BRK założył Studio Kurnik. Również w 2003 roku ukazał kolejny album Kultórwy pt. Muzykata. W międzyczasie formacja wzięła udział w konkursach muzycznych w tym na Opolskim Przeglądzie Zespołów Amatorskich oraz Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. W 2006 roku Jarecki wygrał eliminacje do opolskich debiutów. Wtedy to komputerowe bity i sample zastąpili muzycy. Jarecki i jego zespół piosenką "Leń", wygrali nagrodę im. Anny Jantar - Karolinkę - na 43. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki. 25 stycznia 2008 roku ukazała się jego pierwsza solowa płyta, pod tytułem Styldohwil.
Na swoim koncie ma również dwa albumy z DJ BRK „Mucha nie siada” wydany w 2010 r. oraz „Punkt widzenia” wydany w 2014 r.
"ZA WYSOKO" to najnowszy solowy album Jareckiego. Sam artysta twierdzi, że to najbardziej osobisty i bogaty w różnorodne gatunki projekt muzyczny. Szczere teksty, niepodrabialny wokal Jareckiego, sekcje instrumentalne i umiejętne łączenie gatunków, nadaje całości energii i świeżości, tak pożądanej na polskim rynku. Producentem albumu jest DJ BRK, a całość została zrealizowana w opolskim Kurnik Studio. Na płycie udzielili się fantastyczni artyści: GrubSon, Marta "Marika" Kosakowska, Ten Tym Mes, Eldo i wielu innych. "ZA WYSOKO" to połączenia funku, soulu i hip hopowego brzmienia. Obowiązkowa pozycja dla fanów dobrych brzmień. Krążek wychodzi nakładem nowej wytwórni : Supa’High Music.
10 lutego do sieci trafił najnowszy teledysk Jareckiego pt. ”Kochanie” W utworze czuć prawdziwe emocje. Nie jest to Jarecki którego słuchacze mogą kojarzyć z często żartobliwych utworów i aranżacji. To Jarecki którego słuchacze powinni poznać na nowo, pozwalając mu się porwać i ponieść z nurtem kolejnych dźwięków i nut.
Utwór „Kochanie” to pierwszy singiel promujący jego drugą solową płytę. Jarecki nie próżnuje, na stałe współpracujący i koncertujący z GrubSon’em i DJ BRK, pomiędzy niekończącymi trasami koncertowymi, znalazł czas na nagranie własnej płyty.
GADABIT
fot. Tomasz Gotfryd
Krakowska grupa Gadabit wychodząc od hip hopu sięga po różne środki, miesza stylistyki (hip hop, soul, reggae, jazz, blues, ethno-world). To odważna zabawa konwencjami, której efektem jest fusion o dużym stopniu odrębności od hip hopowego mainstream’u. Gadabit pozostaje jednak wierny tej tradycji, kultywując naczelną dlań wartość: opowieść.
Na scenie sespół współtworzy aż ośmiu muzyków , zarówno wybitnych reprezentantów młodej sceny jazzowej jak i filarów sceny hip-hop : Ind (rap), K-oui (samplery),Qban (conga), Stanisław Słowiński (skrzypce), Jakub Płużek( piano), Justyn Małodobry(bas), Adam Stępniowski (perkusja) Dj FEEL-X (gramofony).
KUBA PŁUŻEK
fot. Kasia Stańczyk
Kuba Płużek - jeden z czołowych pianistów jazzowego młodego pokolenia.
Współpracował z takimi osobistościami jak: Janusz Muniak, Zbigniew Namysłowski, Zbigniew Wegehaupt, Arek Skolik, Charles White, Justin Faulkner, Frank Parker, Rusty Jones, Wayne Dockery, John Betsh, Maciej Sikała, Michael Parker, Nigel Kennedy, David Garibaldi, Bronisław Suchanek, Jazz Band Ball, Irek Dudek, Nathan Williams, Piotr Baron, Wojtek Mazolewski, Stanisław Sojka, Michael Patches Stewart.
Nagrody:
* Finalista Nottingham Piano Competition 2014
* I miejsce Jazz nad Odrą 2010
* I miejsce / Nagroda dla Najlepszego Instrumentalisty w Azoty Tarnów International Jazz Competition 2009
* Finalista i Wyróżnienie w Montreux Jazz Piano Competition 2009
* I miejsce w konkursie pianistów jazzowych i rozrywkowych Warszawa 2009
* I miejsce Złota Tarka 2009
* I miejsce Jazz Juniors 2008
* I miejsce Konkurs Standardów jazzowych Siedlce 2008
* I miejsce na Festiwalu Pianistów Jazzowych w Warszawie 2007
Oficjalna strona: www.kubapluzek.com
DJ FEEL-X
DJ FEEL-X na scenie muzycznej jest już od 1995 roku. Wodnik, urodzony w Lublinie, w 1978, pochodzi z Końskich a mieszka w Tychach. Jest właścicielem firmy Siła-Z-Pokoju Version Records. W 1995 roku współzałożył MAD CREW. Jako DJ współpracował ze Wzgórzem Ya-Pa-3, Kazikiem, Kultem Kazikiem Na, Żywo, Kapelą Ze Wsi Warszawa, Los Pierdols, Gutkiem, Wojtasem, DonGuralEsko, Kalim i wieloma innymi znakomitymi wykonawcami z Polski i ze świata. Współtworzy Baku Baku To Jest Skład i legendarną grupę Kaliber 44.. Ma własne studio nagraniowe SZPVRec STUDIO, w którym od 2010 roku tworzy swoje kompozycje jak i realizuje nagrania wielu znanych i mniej znanych wokalistów i muzyków.
MEFF
Meff, czyli Michal Meff Ichniowski to związany ze sceną psychedelic od ponad 10 lat dj i organizator - „El commendante” ekipy Egodrop oraz Goadupa Festival. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych propagatorów kultury psychedelic w naszym kraju. Prywatnie wielki miłośnik wszelakiej dobrej muzyki, pizzy, kuchni, swojej ukochanej oraz szaleństwa na rowerze górskim. Jako Dj Meff nie boi się żadnych wyzwań, od leniwego ambientu i downtempo, przez dub i trip hop, powolny, nasączony techno progressive house i dark prog,, aż po dźwięki psytrance/full on i night full on/dark psytrance. Muzykę zawsze stara się dobrać do pory dnia i nocy, nie kierując się zasadą, że szybciej i mocniej = lepiej. Za deckami stara się by jego sety tworzyły zwartą, zmyślną opowieść, która ma swój początek, rozwinięcie oraz zakończenie, chociaż nigdy do końca nie wie gdzie poniesie go flow. Czy i tak będzie tym razem? Przekonajcie się sami!
RESMOVER
Resmover dźwięki generuje na bazie syntezy modularnej, własnoręcznie zbudowanych instrumentów, efektów, przetworników piezoelektrycznych. Jego motto: “No Computer Involved” skutkuje plątaniną kabli pomiędzy maszynami eksplorującymi niezbadane dotąd terytoria dźwiękowe. Eksperymentalne zapędy równoważy surowymi strukturami rytmicznymi.
REDROOM
fot.Wax Kitchen
REDROOM (Lethal Dose Rec). O dwóch takich co wybrali techno. Obaj pochodzą z grodu św. Wojciecha potocznie zwanego Gnieznem. Znają się od czasów kiedy mogli opierać się czołem o taboret i niechybnie zostali porysowani przez swoich ojców dyskografią Jean Michel Jarre'a. Po solowych akcjach niezwiązanych z tematem i niemających potwierdzenia w liczbach ani hajpie w 2011 roku zaczynają produkować razem jako Redroom. W tymże Roku Pańskim ukazuje się ich debiutancka EP'ka "Ditch" nakładem ukraińskiej Lethal Dose Recordings. W setach grają hipnotyczną mieszankę przestrzennych melodii podkręconą techniczno- bassowym groovem i lubią (grać) długo, oj długo. Obecnie zamieszani w projekt Wypożyczalnia Kumpli czekają na release Ep'ki "Metadata" w greckim Plunk Records. Dzielili scenę z min. Max Cooper, Locked Groove, Fur Coat, Solee, Aleksander Kowalski, Christian Loffler, Daedbeat, Tommy Four Seven, Pig & Dan, Eomac, Gidge, Ludovic Vendi, Memnok, Tiari, Sender Berlin, Asem Shama