top of page

Gadafest jest wydarzeniem kulturalnym organizowanym przez grupę przyjaciół nieprzerwanie od 2012 roku. W czasie tych 8 lat odbyło się 10. edycji festiwalu – cztery w Rabce Zdroju (+  before party w maju 2019 r.) oraz sześć w Miechowie. 11. edycja miała się odbyć 3-5 lipca 2020 roku, jednak pandemia pokrzyżowała festiwalowe plany. Pierwszy rok bez Gadafestu po tylu latach był dla załogi organizacyjnej oraz stałych bywalców szokiem. Tym bardziej było to bolesne, bo ta edycja miała odbyć się w nowej, pięknej lokalizacji w Książu Wielkim. Nie ma jednak co się poddawać i pomimo trudności w tych chorych czasach trwa walka o Gadafest 2021! 

 

Określając najprościej sam festiwal, Gadafest jest wydarzeniem łączącym muzykę, sztukę, taniec, kulturę fizyczną i rozrywkę, skierowanym do szerokiego grona odbiorców – zarówno młodych ludzi poszukujących swoich zainteresowań, jak również świadomych uczestników festiwalowych propozycji.

 

Coś co wyróżnia Gadafest na tle innych wydarzeń kulturalnych małopolski to samo miejsce festiwalu, kiedyś Rabka-Zdrój, a teraz Miechów – miasteczka oddalone nieco od dużych ośrodków miejskich, gdzie wśród wolniej płynącego czasu i pięknej przyrody można swobodnie i dobrze wypocząć. Jest to sporą zachętą dla przyjezdnych festiwalowiczów i turystów. Z drugiej strony Gadafest jest wzbogaceniem oferty kulturalnej tych miejsc. Poprzez organizację wydarzenia w formie podobnego do miejskich pikników z bezpłatnym wstępem, wpasowuje się w struktury letnich wydarzeń prowincjonalnych miasteczek, oferując jednak zupełnie inną rozrywkę, doruwnującą dużym festiwalowym przedsięwzięciom.

 

Gadafest nie skupia się na konkretnym stylu i jest otwarty na wszystko co świeże i szczere – to bardzo ważne założenia, które pozwalają w jednym miejscu spotkać się ludziom o różnorodnych zainteresowaniach. Wymiana idei, wspólne spędzanie czasu na świeżym powietrzu, zdobywanie nowych umiejętności, wspólna zabawa I słuchanie muzyki - bez granic przestrzennych, filnansowych i mentalnych. O to siła tego festiwalu!

fot. Aleksander Hordziej

bottom of page