top of page

 

10_08_2018_piątek

Dawny Klasztor Bożogrobców, ul. Warszawska 1

 

16:30

Otwarcie festiwalu i wernisaż malarstwa Marka Hołdy "Aquamanda" oraz plakatu Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku - "Rozbroić zamiast zbroić"
17:00

Tribute to sarenki i samochody (performance)
17:30

Adam Radź (dj set)
18:30

Mothertape (post-dub/ambient)
19:30

Foton Bombers (elektronika/skrzypce/wizja)
20:30

Jerzy Mazzoll (jazz/improv/experimental)
21:30

Jachna/Buhl (jazz/improv/experimental)

 

 

Siedlisko, Strzeżów II, 46

 

23:00

ædm (dj set)
23:30

Eternit (live act)
00:30

MNKR (live act)
01:30

Elvira (djset)
03:00

Deep Impact Kraków (Eta Hox, Flea, Optik) (djset)

 

 

11_08_2018_sobota

Siedlisko, Strzeżów II, 46

 

14:00 – 17:00

Warsztaty i relaks

 

Scena plenerowa
17:00

Gadabit
18:30

Fertile Hump 
20:00

Neal Cassady
21:30

Mamadou & Sama Yoon
23:00

Sztigar Bonko 

Nad wodą

16:30

Fernando Lyra

21:00

Gongi i misy tybetańskie

23:00 – 6:00 / Afterparty

DJ Feel-X

DJ Eprom
BarneyDNB

Nozyo (Egodrop)

 

*Program może ulec zmianie

JACHNA/BUHL

Duet muzyczny założony przez Wojciecha Jachnę oraz Jacka Buhla.

Pod tą nazwą duet zarejestrował 4 płyty: “Pan Jabu”(2009), “Niedokończone Książki” (2011), “Atropina” (2014), “Synthomathic” (2015). Na muzykę duetu składają się akustyczne improwizacje, elektroniczne loopy oraz przeróżne muzyczne wygibasy, które zasadniczo dziś, w 2018 roku, nikogo nie powinny już dziwić, a jednak dziwią...

www.facebook.com/jachnabuhl

MAZZOLL

Muzyk, kompozytor, improwizator, wirtuoz klarnetu. Punkowiec zafascynowany free jazzem, folkiem, muzyką klasyczną i eksperymentalną. Spiritus movens i uczestnik tak wielu projektów, że ich lista nie zmieściłaby się na tych stronach.  Był jednym z inicjatorów rewolucji yassowej w polskim jazzie, nagrywając w najważniejszych składach, takich jak Arhythmic Perfection, Miłość, Kury, NRD, Niebieski Lotnik i Knuth/Mazzoll.
Jest również autorem instalacji multimedialnych i awangardowych filmów oraz pomysłodawcą festiwalu Art Depot, zajmującego się naturą improwizacji w różnych kulturach.

www.facebook.com/mazzolljerzy

MOTHERTAPE

Eksperymentalna post-dubowo-ambientowa elektronika okraszona elementami akustycznymi. Za jej powstanie odpowiedzialni są Marek Kasprzak i Maciek Jaciuk. W 2015 r. wydali płytę zatytułowaną „Problems with talking to aliens” (Plaża Zachodnia), kilka utworów duetu zagościło także na różnych skladankach, m.in. na  R A D I O N O I S E S [ANG CD01] wydanej przez label Antenna Non Grata. Ich muzyka to, jak sami określają, opowieść o przestrajaniu percepcji, otwieraniu portali prowadzących do psychomagicznych zakamarków, magiczny ambient.​

 

www.facebook.com/mthrtp/

FOTONBOMBERS

fot. Bombers

Foton Bombers - interdyscyplinarny kolektyw, którego działania spotykają się między dźwiękiem, obrazem i ruchem. Anektują nieoczywiste przestrzenie wypełniając je nowym znaczeniem. Przy pomocy circuit bendingu, syntezy modularnej, audio i video feedbacku oraz tworzonych na bieżąco interpretacji ruchowych, celebrują przestrzeń i czas, tu i teraz. W skład grupy wchodzą: Dawid Dąbrowski - elektronika, video-art, inicjator projektu, Piotr Delimata - klarnet, Jakub Gołąb - video-art, Krystyna Lama Szydłowska - ruch

facebook.com/fotonbombers

ADAM RADŹ

W jego DJ setach króluje nieprzewidywalność. Momenty ciszy przeplatane są z agresywnym brzmieniem, w którym to abstrakcyjnym, czasem ironicznym, ale zawsze emocjonalnie angażującym materiałem wytrąca słuchaczy ze strefy komfortu, zmuszając do aktywnego słuchania.

TRIBUTE TO SARENKI I SAMOCHODY

Projekt artystyczny Doroty Michalak i Borysa Słowikowskiego angażujący ciała (performerów) i instrumenty (w szerokim rozumieniu - przedmioty), ich dynamikę, skalę, obecność i ruch w nieskrępowanej improwizacji.

MNKR (Moniker)

Projekt tworzą dwa Michały – Szturomski i Wiraszko. Pierwszy swoją długą fascynację syntezatorami i prądem zmaterializował w postaci bitów i kompozycji do głosu wokalisty i autorskich tekstów. Dla drugiego, po 5 albumach z Muchami, to długo zapowiadany samodzielny materiał. Obaj odkrywają w MNKR swoje do tej pory skryte, klubowe miłości. MNKR to świetnie brzmiąca, elegancka muzyka taneczna i niebanalne słowa.

www.facebook.com/mthrtp/

ETERNIT

Eternit to fajne i zdrowe chłopaki, Dawid i Łukasz. Grają intuicyjne modularne iprowizacje wzbogacone zdrowym bitem. Na Gadafeście zagrają specjalny taneczny live wsłuchujący się w odgłosy natury.

www.soundcloud.com/eternit_live

ELVIRA

DJ i producent z Poznania, związany z kilkoma projektami muzycznymi: I’m so Addicted, Fini Est, Rewir, obecnie Moabit. W swej twórczości oscyluje pomiędzy pomiędzy eksperymentalnym techno i house.

www.facebook.com/ElviraDJ/

DEEP IMPACT (Eta Hox, Flea, Optik)

Krakowski kolektyw DJ-ski, który zajmuje się także organizowaniem cyklu imprez o tej samej nazwie, ściągając do Krakowa znakomitą większość polskich DJ-ów i producentów związanych ze sceną muzyki elektronicznej. Stylistycznie Deep Impact obraca się wokół głębokiej, przestrzennej i zdubowanej odmiany techno. Na festiwalu zaprezenuje się trzech przedstawicieli DI: Eta Hox, Flea oraz Optik.

www.facebook.com/DeepImpactKrakow/

FERTILE HUMP

Fertile Hump to trio, które tworzą: Magda Kramer (wokal, gitara), Tomek Szkiela (gitara, wokal) oraz do złudzenia przypominający Davida Guettę, Maciek Misiewicz (perkusja).

Po premierze debiutanckiej EP’ki przyszła pora na płytę długogrającą. „Dead Heart” trafiło do sprzedaży na początku listopada 2016 z logo Instant Classic. Fertile Hump daje ci korzennego, bluesowego rock’n’rolla.

www.facebook.com/fertilehump

NEAL CASSADY

fot. Piotr Michalski

Psychodeliczne gitarowe granie łączą z euforyczną punkową energią. Silny narkotyk, mocny na płycie, mocniejszy na żywo. Zespół ma na swoim koncie dwie płyty. Debiutancki album NIGHT HOWLER oraz drugi album Later Than You Think, który został wydany nakładem Music Is The Weapon. Zespół tworzą: Rafał Klimczak aka Neal Cassady, Marcin Gągola, Michał Dymny, Tomek Gluc.

www.facebook.com/NealCassadyMusic/

MAMADOU & SAMA YOON

Zespół powstał z inicjatywy Mamadou Dioufa, charyzmatycznego senegalskiego artysty mającego na koncie kilka płyt z takimi artystami jak Włodzimierz Kiniorski czy Voo Voo, oraz saksofonisty Grzegorza Rytki(DAAB, Szwagierkolaska)którzy zaprosili do współpracy muzyków grających na co dzień w znanych, polskich zespołach, takich jak T.Love, Daab, Kapela ze Wsi Warszawa czy Kayah & Transoriental Orchestra.

W wyniku spotkania tak wielu, różnorodnych osobowości muzycznych, narodził się multikulturowy, profesjonalny i kompletny artystycznie projekt, który wnosi świeży, słowiańsko-afrykański powiew na światową scenę muzyczną.Dzięki temu koncerty stają się ciekawą podróżą poprzez kulturę i zwyczaje afrykańskie, a w połączeniu z tanecznym charakterem utworów, stają się doskonałą strawą zarówno dla ciała jak i duszy.

www.facebook.com/MamadouAndSamaYoon/

SZTIGAR BONKO

Sztigar Bonko to projekt stworzony przez DJ'a Eproma traktowany z przymrużeniem oka będący ukłonem w stronę Hip Hopu z początku lat 90’ych, a w szczególności załodze Soul Assassins.Eprom na płytach dzięki modulacji głosu wciela się w rolę trzech raperów: Sztigara Bonko, Ras – Tabaki oraz San Dacza wprost ze śląskiej kopalni KWK BORYNIA. Koncerty Sztigara to niezwykle energiczne i boom bapowe show w trakcie których publiczność może na chwilę przenieść się do początku lat 90 tych.

www.facebook.com/sztigarbonko

GADABIT

Krakowska grupa Gadabit wychodząc od hip hopu sięga po różne środki, miesza stylistyki (hip hop, soul, reggae, jazz, blues, ethno-world). To odważna zabawa konwencjami, której efektem jest fusion o dużym stopniu odrębności od hip hopowego mainstream’u. Gadabit pozostaje jednak wierny tej tradycji, kultywując naczelną dlań wartość: opowieść.

Na scenie Zespół współtworzy aż ośmiu muzyków, zarówno  wybitnych reprezentantów młodej sceny jazzowej jak i filarów sceny hip-hop : Ind (rap), K-oui (samplery),Qban (conga), Stanisław Słowiński (skrzypce), Jakub Płużek( piano), Justyn Małodobry(bas), Adam Stępniowski (perkusja) Dj FEEL-X (gramofony).

www.facebook.com/Gadabit/

FEEL-X

DJ FEEL-X na scenie muzycznej jest już od 1995 roku. Jest właścicielem firmy Siła-Z-Pokoju Version Records. W 1995 roku współzałożył MAD CREW. Jako DJ współpracował ze Wzgórzem Ya-Pa-3, Kazikiem, Kultem Kazikiem Na, Żywo, Kapelą Ze Wsi Warszawa, Los Pierdols, Gutkiem, Wojtasem, DonGuralEsko, Kalim i wieloma innymi znakomitymi wykonawcami z Polski i ze świata. Współtworzy Baku Baku To Jest Skład i legendarną grupę Kaliber 44.

www.facebook.com/djFeelX

EPROM

DJ Eprom (właściwie Michał Baj) to artysta stanowiący dowód na to, że pasja tworzenia, oryginalność i wytrwałość w dążeniu do celu pozwalają osiągnąć prawdziwy sukces. Mając niespełna 30 lat może poszczycić się podwójnym tytułem Mistrza Świata IDA oraz dwunastoma tytułami Mistrza Polski. Sety Eproma to przemyślane kompozycje powstające przy użyciu gramofonów i całej gamy instrumentów elektronicznych. Kiedy stoi za konsolą kreując klimat kawałka, panuje nad każdym dźwiękiem, a osiągany efekt za każdym razem zapiera dech w piersiach publiczności. Eprom-Sety to REAL hiphop, dubstep, bassline, funk, rock, metal… czyli muzyka dla ludzi o otwartych głowach.

www.facebook.com/djeprom/

NOZYO (EGODROP)

Nozyo to Rafał Nogaś, jedna z głównych osób odpowiedzialnych za Festiwal Goadupa i imprezy Egodrop. Nozyo jest obecny na europejskiej scenie psychodelicznej od ponad dekady. Rozpoczął od organizacji Festiwalu Ramada w Polsce, potem przez kilka lat grał na londyńskiej scenie, aż dołączył do ekipy Egodrop. Nozyo kręcił różne style psytrance, ale od dobrych kilku lat koncentruje się głównie ndźwiękach takich wytwórni jak Wildthings, Harmonia, Looney Moon itp.

www.facebook.com/Egodrop/

BarneyDNB

DJ od początku związany z ekipą Rajza Project, obecnie współtworzy kolektyw liquid session łączący zamiłowanie do szeroko pojętej muzyki elektronicznej oraz wizualizacji. Ggatunkiem, z którym najczęściej obcuje jest drum&bass. Od tej pory w swoich setach stara się zaserwować jak najwięcej soczystych dancefloor'owych kawałków oraz sporą dawkę głebokiego bassu, najczęściej z ciemniejszej strony DnB.

 

www.facebook.com/barneydnb

bottom of page