top of page

Kuba Gołąb (Twórcownia, Gadabit) - stąpający po cumulusach, chaotyczny amator klimatów. Jak się uprze to coś zrobi. Jak jest obecny to robi w Miechowie, w Twórcowni, a jak go nie ma to jeździ na nartach albo pływa w jeziorze. Kocha zdziwionych autochtonów. Jest po turystyce, rekreacji i reżyserii dźwięku. Nie pracuje w zawodzie. Z Gadafestem związany od początku. Produkuje razem z Dawidem Dąbrowskim koncerty i wystawy w klasztorze (ale okazuje się, że nie tylko). Jest także motorem akcji crowdfundingowych.

Łukasz Indyk (Gadabit) - raper, współtwórca projektów Gadabit, Shoom i Flara, pomysłodawca Gadafestu, w wolnych chwilach tworzy kamienno-druciane kreatury. W ekipie Gadafestu jest Dyrtektorem Artystycznym dnia drugiego oraz półdyrektorem technicznym.

Paulina Maj (Twórcownia) - współzałożycielka Twórcowni, organizatorka miechowskiej edycji Gadafestu. Stara się dbać (z różnym efektem) o papierologię tego całego zamieszania. W wolnych chwilach rozwiesza plakaty. W projekcie czuwa nad wszystkim. Jak nie zajmuje się Twórcownią to muzeum, jak nie muzeum to szuka wiatru w polu.

Baha Habieda (Co Ludzie Powiedzą?) - ciekawa Co Ludzie Powiedzą? Rabczański odłam teamu gadafestowego. Na co dzień zajmuje się wszystkim po trochu z różnym skutkiem. Przez ostatnie kilka lat najwięcej jej było w krakowskiej Nowej Hucie, gdzie promowała i organizowała wydarzenia w instytucji kultury. W prawie wszystkim co czytacie lub oglądacie maczała palce. Liczy na wyrozumiałość.

Dawid Dąbrowski - kompozytor teatralny, producent muzyczny, performer, autor instalacji audiowizualnych, animator. Aktualnie tworzy projekty muzyczno-wizualne: “resmover”, “Foton Bombers”, Dąbrowski/Mańko. Drogi krajowe. Junosty. Dźwięki generuje z własnoręcznie zbudowanych instrumentów, efektów, przetworników piezoelektrycznych. Z jego inicjatywy na festiwalu pojawia się sporo artystów z północnej Polski.

  • Facebook - White Circle

STOWARZYSZENIE TWÓRCOWNIA

Twórcownia to młoda organizacja pozarządowa, skupiająca ludzi z pasją, chcących pobudzić życie kulturalne (zwłaszcza) na Ziemi Miechowskiej.

Stowarzyszenie zostało powołane w 2013 r. Celami organizacji są: Ochrona krajobrazu kulturowego, animacja kulturowa, w szczególności regionu małopolskiego. Popieranie, opiniowanie, inicjowanie działań na rzecz ochrony krajobrazu kulturowego: edukacyjnych, kulturalnych, wydawniczych, gospodarczych, także na rzecz swojego środowiska, społeczności lokalnej, na poziomie krajowym i międzynarodowym oraz ułatwienie i pomoc w takiej działalności. Dokumentowanie istniejącego stanu krajobrazu kulturowego, w szczególności architektonicznego. Zapobieganie dewastacji i wprowadzaniu niekorzystnych zmian w krajobraz kulturowy. Ochrona środowiska naturalnego. Tworzenie bazy organizacyjnej i materialnej, wspomagającej rozwój powyższych celów oraz pozyskiwanie członków stowarzyszenia i sympatyków we wszystkich możliwych środowiskach. Rozwijanie kontaktów zawodowych, współpracy i porozumienia między członkami prezentującymi różne specjalności zawodowe. Propagowanie turystyki, w szczególności zrównoważonej (podtrzymującej ekologiczną, społeczną i ekonomiczną integralność terenów, która przyczynia się do zachowania dla przyszłych pokoleń w niezmienionym stanie zasoby naturalne i kulturowe tych obszarów). 

  • Facebook - White Circle

GADABIT

Gadabit to krakowska grupa muzyczna, powstała na początku 2007 r. Jej trzon tworzą: Ind (Łukasz Indyk) – MC, wokal, K-oui (Przemek Kawa) - producent oraz Quban (Jakub Gołąb) - freestyle, instrumenty perkusyjne. Twórczość zespołu opiera się na brzmieniach klasycznego hip-hopu, ale łączy w sobie także elementy bluesa, muzyki etnicznej, jazzu i innych gatunków muzycznych. Charakterystyczny głos i rymy Inda, nieszablonowe, mocno zapadające w ucho produkcje K-ouiego, lekkość eksperymentowania i współpraca z wyjątkowymi muzykami to coś co wyróżnia GADABIT na polskiej scenie. W czasie koncertów można usłyszeć go przy wsparciu żywych instrumentów w rękach artystów młodej sceny jazzowej m.in.: Stanisława Słowińskiego, Jakuba Płużka czy Justyna Małodobrego. 
Do najważniejszych osiągnięć zespołu można zaliczyć występ podczas międzynarodowego festiwalu Uprising Reggae Festival w Bratysławie w 2009 r.
Na rodzimej scenie grupa może także poszczycić się nie lada sukcesami. Również w 2009 roku skład zajął pierwsze miejsce w ogólnopolskim turnieju Reggae Rap Liga, czego efektem był występ przed wielotysięczną publicznością podczas Rap Reggae Festiwalu w Chorzowie. Z kolei w 2010 r. zespół zakwalifikował się do Finału festiwalu FAMA. 
W czerwcu 2014 roku zespół wystąpił w pełnym, 6-cio osobowym składzie (ze skrzypcami, perkusją oraz gitarą basową) na krakowskim festiwalu Tak Brzmi Miasto, na którym został bardzo entuzjastycznie przyjęty przez publiczność, tego głównie „gitarowego” wydarzenia muzycznego.

W 2015 roku ukazała się druga płyta zespołu pt. "Drzewa" nakładem wydawnictwa ForTune.

  • Facebook - White Circle

CO LUDZIE POWIEDZĄ?

Inicjatywa Co Ludzie Powiedzą? powstała w Rabce-Zdroju w 2012 roku. Na swoim koncie ma trochę działań kulturalnych dla lokalnej społeczności, a także 4. edycje Gadafestów oraz before party "Gadafest. Powrót do korzeni" tamże. Misją CLP? jest wspieranie kultury tam, gdzie dostęp do niej jest nieco ograniczony. A poza tym po prostu organizacja ciekawych, pozytywnych wydarzeń, z akcentem na koncerty.

bottom of page